خانه » فکس » انواع دستگاه فکس پاناسونیک

انواع دستگاه فکس پاناسونیک

دستگاه فکس پاناسونیک

به طور کلی سه نوع فکس در بازار جهانی موجود است که هر کدام تکنولوژی چاپ متفاوتی از هم دارد. در این مطلب قصد داریم نحوه کارکرد و چاپ هر کدام را به تفکیک توضیح دهیم:

انواع فکس :

۱-فکس حرارتی پاناسونیک

۲-فکس کاربنی پاناسونیک

۳-فکس لیزری پاناسونیک

از نظر قیمت فکس های حرارتی ارزان ترین فکس است ولی مشکلی که در این نوع از فکس ها وجود دارد این است که برای چاپ فکس فرستاده شده از برگه های مخصوصی استفاده می شود که کاغذ حساس به گرما نام دارد و بعد از چاپ مدرک پس از مدتی تصویر محو می شود. همچنین کیفیت تصاویر یا مدارک چاپ شده به جنس کاغذ حساس به گرما بستگی دارد .

انواع دستگاه فکس پاناسونیک

فکس های کاربن همانطور که از نام آن ها پیدا است با رول کاربن کار می کنند. این نوع دستگاه های فکس از قابلیت چاپ بر روی کاغذهای معمولی برخوردار هستند و از نظر قیمتی نیز متوسط هستند. به طور کلی اگر سطح کارکرد شما با دستگاه فکس معمولی است و نیاز به سرعت بالای چاپ و امکانات پیچیده ندارید این نوع دستگاه می تواند بهترین کاربری را برای شما داشته باشد. البته استفاده‌ ی بهینه و به صرفه از این نوع فکس به روش نگهداری مناسب کاربر نیز مرتبط است.

فکس های لیزری از تکنولوژی لیزر جهت چاپ اسناد استفاده می کند. فکس های لیزری عمکردی مشابه فتوکپی دارد. در این دستگاه ها، از یک نور شفاف برای ایجاد چاپ کاملا دقیق از یک صفحه استفاده می شود. نور، صفحه را بر روی یک درام حساس به نور می تاباند؛ الکتریسیته ساکن باعث می شود که ذرات تونر به درام چاپگر بچسبد، سپس جوهر به روی کاغذ منتقل می شود و توسط غلتک های داغ به حالت مایع در می آید و روی سطح کاغذ می چسبند. این نوع از فکس ها معمولا چند کاره هستند و عملکرد کپی، اسکن، فکس و پیرینت را انجام می دهند.


5 (100%) 7 رایs


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی