ارسال فکس از طریق شبکه

فکس یک دستگاه برای انتقال گرافیک یا متن از طریق خطوط تلفن است. به عبارت دیگر یک دستگاه فکس دستگاهی است که برای ارسال اسناد به صورت الکترونیکی از یک شبکه تلفن استفاده می کند. دستگاه های فکس برای انتقال اسناد بین مکان ها استفاده می شوند. با این حال، هنوز هم استفاده شخصی از طریق ارسال فکس وجود دارد، به خصوص نسل هایی که با آنها بزرگ شده اند.

ایده دستگاه های فکس سال 1842 برای اولین بار مطرح شد، زمانی که الکساندر باین دستگاهی را که قادر به دریافت سیگنال از سیم تلگراف بود و آن را به تصاویر بر روی کاغذ انتقال می داد، اختراع کرد.

اسنادی که ارسال می شوند “فکس” نامیده می شود و این امکان می تواند بین دو دستگاه فکس یا بین دستگاه فکس و رایانه یا سرویس فکس آنلاین که مجهز به قابلیت ارسال و دریافت فکس است، صورت گیرد.

ارسال فکس از طریق شبکه

اسناد اصلی با یک دستگاه فکس اسکن می شود که محتویات (متن یا تصاویر) را به یک تصویر گرافیکی ثابت تبدیل می کند و آن را تبدیل به bitmap می کند. در این فرم دیجیتال، اطلاعات به عنوان سیگنال های الکتریکی از طریق سیستم تلفن منتقل می شود. دستگاه فکس دریافتی تصویر کد شده را دریافت می کند و یک کپی کاغذ از سند را چاپ می کند.

همچنین بخوانید: فکس چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از دستگاه های فکس در حال حاضر بخشی از یک واحد چند منظوره بزرگتر هستند و حتی می توان از طریق ایمیل یا IP (اینترنت) فکس را ارسال و دریافت کرد و این امکان دیگر فقط محدود به خطوط تلفن نیست. همچنین، بسیاری از عملکرد های فکس در حال حاضر از طریق سرویس فکس آنلاین یا فکس سرور که سیستم هایی مبتنی بر اینترنت است که انتقال فکس را تسهیل می کنند، اما کاربر نهایی برای دریافت، نیاز به حفظ سخت افزار دارد.

دستگاه فکس امروزه اغلب بخشی از یک دستگاه چند منظوره است که دارای قابلیت های دیگری نظیر چاپ، اسکن و ویژگی های کپی است.

5 | (2)
Not Found!
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x