خانه » فناوری » آموزش بیت کوین

آموزش بیت کوین

آموزش بیت کوین

این روز ها بازار پول های مجازی و اینترنتی بسیار داغ است و تغییرات قیمت بیت کوین به عنوان شناخته شده ترین پول رمز نگاری شده در صدر اخبار قرار دارد. شاید شما هم با دیدن این تغییرات قیمت قصد سرمایه گذاری بر روی این پول رمز نگاری شده را دارید بهتر است در ابتدا آموزش های لازم را یاد بگیرید.

اگر بخواهیم به طور خلاصه بیت کوین را تعریف کنیم شبکه ای است که به منظور پرداخت و ذخیره سازی ایمن و البته غیر متمرکز پول بر روی بستر اینترنت ساخته شده است. اولین بار این تکنولوژی در سال ۲۰۰۹ رونمایی شد که در قالب یک ایمیل رمزنگاری شده به عنوان سیستم پرداخت الکتریکی متن باز در نظر آزمایی ها معرفی شد. این پول مانند پول های عادی عمل می‌ کند با این تفاوت که بصورت دیجیتالی معامله می‌شود. این پول رمز نگاری شده بر اساس ریاضیات بنا شده و در سرتاسر دنیا، افراد از نرم‌افزارهایی استفاده می ‌کنند که از فرمول‌ های ریاضیات برای ایجاد بیت‌کوین پیروی می‌ کنند. این فرمول‌ های ریاضی برای همه قابل دسترس است و همه می‌ توانند آن را بررسی کنند. شما نمی توانید یک جسم فیزیکی یا یک فایل دیجیتال را در نظر بگیرید و بگویید این یک بیت کوین است تنها مدرکی که از وجود بیت کوین وجود دارد فقط اطلاعات مربوط به تراکنش ها بین آدرس های مختلف است. همه ی تراکنش های انجام شده است در یک دفتر عمومی و توزبع شده گسترده به نام بلاک چین ذخیره می شود.

آموزش بیت کوین

خالق این پول رمز نگاری شده هویت مشخصی ندارد ولی در بیشتر منابع نام ساتوشی ناکاموتو درج شده که با وجود تلاش های زیاد برای فاش هویت این فرد هنوز هم کسی با اطمینان او را نمی شناسد.

بر اساس آمار منتشر شده از دانشگاه کمبریج در حال حاضر پنج میلیون و هشتصد هزار نفر در سیستم حساب رمزنگاری شده حساب کاربری دارند که اکثر آن ها از بیت کوین استفاده می کنند.

در این سیستم طیف وسیعی از افراد و کاربران فعال هستند که شرکت های مالی، صندوق‌های سرمایه گذاری و بنگاه‌های انتقال وجه از جمله این کاربران هستند و اکنون این پول مجازی در سیستم ‌های خرید و فروش ‌های اینترنتی و داد و ستد بسیاری از کالاها رایج شده است.

در این سیستم هر کاربر یک گره (node) محسوب می‌شود که هر گره با چند گره دیگر در ارتباط است. هیچ موسسه یا نهادی شبکه بیت‌ کوین را کنترل نمی‌کند. این مورد باعث آسودگی برخی افراد می‌شود چون دیگر هیچ بانک بزرگی نمی‌ تواند پول آنها را کنترل کند.

در ابتدا مهمترین نکته ای که باید بدانید این است که این ارز رمزنگاری شده آزمایشی است و هنوز به ثبات نرسیده و حتی در بعضی از کشور ها آن را رسمی نمی شناسند. این ارز به صورت فعال در حال توسعه است و استفاده و خرید و فروش بیشتر آن میزان آزمایشی بودن را کمتر می کند ولی بیت کوین فن آوری جدیدی است که تا پیش از این وجود نداشته و ایده های جدیدی را دنبال می کند که آینده آن نیز مشخص نیست.

آموزش بیت کوین

نکته دوم در مورد بیت کوین قوانین و مقررات مالیاتی آن است. مسئولیت اطمینان پیدا کردن از قوانین مالیاتی در کشور فرد خریدار به عهده خود اوست و اگر ارز در آنجا رسمی باشد مالیات مربوط به درآمد، فروش، خرید و … آن را باید بپردازد.

نکته مهم دیگر در این خصوص ایمن کردن کیف پولتان است. همانطور که در زندگی از کارت بانکی و کیف پولتان محافظت می کنید از این ارز نیز باید نگهداری کنید. بیت کوین به روشی آسان می تواند پول شما را با حفظ ارزش به هر نقطه جغرافیایی منتقل کند. در نظر داشته باشید نسخه پشتیبانی که از کیف پولتان تهیه کنید تا بتواند در برابر خطای انسانی و مشکلات کامپیوتری شما را محفوظ کند. همچنین اگر کیف پولتان را رمز نگاری کنید می توانید در صورت دزدیده شدن سیستم یا گوشی موبایتان پول خود را بازیابی کنید.

یکی از مهمترین نکات که در هنگام خرید بیت کوین باید بدانید این است که با توجه به نوپا و جدید بودن این تکنولوژی ممکن است در یک دوره زمانی خاص و کوتاه تغییرات آن زیاد باشد و قیمت آن افزایش داشته باشد ولی نگهداری پس انداز از این طریق زیاد توصیه نمی شود چون به نوعی سرمایه در معرض ریسک است و هر لحظه ممکن است آن را ببازید.

حریم شخصی با حفظ امنیت کامل در بیت کوین حفظ می شود. به منظور حصول اطمینان از انجام معماله در این پول رمز نگاری شده هر کسی می تواند تراز و تعاملات مربوط به هر آدرس بیت کوینی را ببیند. اما هویت فرد در پشت یک آدرس ناشناخته می ماند. به همین دلیل توصیه می شود از هر آدرس بیت کوین فقط یکبار استفاده شود.

از نکات مهم دیگر برگشت ناپذیری فرآیند پرداخت بیت کوین است. هر گونه تراکنشی در بیت کوین غیر قابل بازگشت است و فقط فرد دریافت کننده می تواند به خواست خود مبلغ را مسترد کند. پس حتما باید در نظر داشته باشید که در هنگام پرداخت دقت لازم را داشته باشید و با سازمان ها و افرادی که می شناسید وارد معالمه شوید. البته بیت کوین می تواند غلط های چاپی را تشخیص دهد و اجازه نمی دهد شما به یک آدرس اشتباه پول را واریز کنید.

از مزایای مهم بیت کوین این است که شما پول خود را با حفظ ارزش می توانید به هر منطقه جغرافیایی انتقال دهید و این فرآیند تراکنش ناچیزی را برای شما در بر خواهد داشت. همانطور که می دانید اگر بخواهید پول را بصورت بین المللی بین سیستم های بانکی جا به جا کنید باید مقدار زیادی کارمزد بدهید. علاوه بر آن انتقال مبالغ از طریق سیستم های بانکی با کمی تاخیر همراه است ولی تراکنش ‌های بیت‌کوین خیلی سریعتر از روش ‌های فیزیکی انجام می پذیرد.

آموزش بیت کوین

 

از دیگر ویژگی های این پول مجازی می توان به عدم تورم در آن اشاره کرد با توجه به اینکه امکان چاپ و افزایش آن وجود ندارد و فقط ۲۱ میلیون از آن وجود دارد و در حقیقت، کاهش قیمت‌ ها در دنیایی مانند دنیای بیت ‌کوین رخ می ‌دهد.

استخراج بیت کوین نیز فرآیندی است که نیاز به دانش کافی دارد بنابراین دستگاه های زیادی برای استخراج، عرضه شده اند. برای به صرفه بودن استخراج بیت کوین به سخت افزار تخصصی ASIC نیاز خواهید داشت.

تبدیل بیت کوین به ریال


شاید این مطالب را نیز بپسندید

خدمات طراحی وب سایت
تعداد بازدید: 21
طراحی سایت می تواند به راحتی باعث رشد و ترقی وب سایت های مختلف شود، داشتن یک وب سایت حرفه ای می تواند به راحتی باعث فروش بیشتر محصولات مختلف...
فرق ۵G و ۴G
تعداد بازدید: 85
شاید شما هم اخبار مربوط به اینترنت 5G و سرعت خارق العاده آن شنیده اید. آنطور که از نام این تکنولوژی پیداست قرار است سرعت و امکانات خدمات این...
بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 156
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
تلفن سانترال پاناسونیک
ویدیو پرژکتور پاناسونیک


‌‌سیستمهای سانترال

سیستمهای سانترال

دستگاه فکس‌‌

فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

دوربین‌‌های مداربسته

دوربین های تحت شبکه (IP)

ویدیو پرژکتور ‌‌

ویدئو پروژکتور پاناسونیک

تلفن های زیمنس

تلفن گیگاست زیمنس

دوره های آموزشی

ثبت نام دوره های آموزشی