خانه » فناوری » اندروید به سیستم عاملی برای کاربران ویندوز تبدیل می‌شود

اندروید به سیستم عاملی برای کاربران ویندوز تبدیل می‌شود

اندروید به سیستم عاملی برای کاربران ویندوز تبدیل می‌شود

با مرگ ویندوز ۱۰ موبایل، بسیاری از کاربران سابق ویندوز موبایل به سیستم عامل iOS و اندروید مهاجرت می کنند. اما آیا مایکروسافت با موفقیت Android را به یک تلفن برای ویندوز تبدیل کرد؟

این یک واقعیت است که مایکروسافت توان رقابت با رقبای اصلی خود را ندارد، در سالهای گذشته همیشه میدان را به آن ها واگذار کرده و شکست خورده است.  اما با استفاده از برنامه های مایکروسافت که امروزه در فروشگاه های Google Play Store و App store قرار گرفته ، کاربران سرویس های مایکروسافت، راحت تر به سایر سیستم عامل های موبایل، مهاجرت می کنند. حتی بیل گیتس که خود بنیانگذار مایکروسافت است اعلام کرد که از گوشی با سیستم عامل Android استفاده می کند.

در حالی که اکثر سرویس های مایکروسافت در iOS و اندروید در دسترس هستند، طبیعت باز بودن آن به این معنی است که مایکروسافت می تواند ارتباطات قوی بین گوشی های اندروید و ویندوز ۱۰ را در هر دو حالت و قابلیت ایجاد کند.

از سفارشی کردن ظاهر دستگاه اندرویدی با لانچر مایکروسافت گرفته تا استفاده از مرورگر اج و بسیاری دیگر از برنامه ها و سرویس های مایکروسافت، مایکروسافت در بخش برنامه ها قویا حضور در Android دارد. به تازگی ا Edge که به پلتفرم پیش نمایش می آید، دلیلی برای انتظار پشتیبانی مایکروسافت از اندروید است.

اندروید به سیستم عاملی برای کاربران ویندوز تبدیل می‌شود

 

برای کاربران، این بدان معنی است که آنها مجبور نیستند از محصولاتی که قبلا به استفاده از کامپیوتر روی آورده اند، مانند Office، سو استفاده کنند، اگر کارشان دور از سخت افزار ویندوز باشد. حتی اگر کل شرکت از ویندوز به اندروید تغییر کند، هنوز هم می توانند از بیشتر خدمات مایکروسافت استفاده کنند.

مایکروسافت پشتیبانی بسیار خوبی از اندروید و نسخه‌های ویژه‌ی این سیستم‌عامل به عمل آورده است. هنگامی که سامسونگ برای ارائه‌ی تجربه‌ای مشابه کانتینیوم از «دکس داک» رونمایی کرد، به منظور نمایش کارکرد آن از مجموعه‌ی نرم‌افزاری آفیس بهره گرفت. مایکروسافت به منظور ارائه‌ی تجربه‌ای بی‌نقص برای سرویس‌های خود در اندروید، اقدامی برنامه‌ریزی شده انجام داده است.

در بالاترین حد پشتیبانی مایکروسافت از اندروید، سیستم عامل موبایل Google همچنین کاربران را به برنامه های پیش فرض برای تعدادی از قابلیت ها ارائه می دهد. فردی که از اکوسیستم ویندوز ۱۰ استفاده می کرده می‌تواند از کورتانا به عنوان دستیار دیجیتالی پیش‌فرض، از اج به عنوان مرورگر پیش‌فرض و از بینگ به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض در گوشی اندرویدی خود استفاده کند.

هرچند اپلیکیشن های فراوانی از مایکروسافت در فروشگاه گوگل پلی وجود دارد؛ اما جای خالی برخی از سرویس های آنها احساس می شود. اپلیکیشن تصاویر و اپلیکیشن فیلم ها و سریال ها، از جمله دو سرویس ناشناخته در پلتفرم اندروید محسوب می شود. هرچند کاربران میتوانند تصاویر و سایر محتویای خود را از طریق برنامه واندرایو مشاهده کنند؛ اما تجربیات ارائه شده توسط آن، شباهت به برنامه های ویژه مشاهده محتوا نیست.


این مطلب را ارزیابی کنید

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 65
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 30
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 136
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی