خانه » فناوری » هوش مصنوعی نسل جدید مانند انسان قدرت درک دارد

هوش مصنوعی نسل جدید مانند انسان قدرت درک دارد

هوش مصنوعی نسل جدید مانند انسان قدرت درک دارد

در حال حاضر هوش مصنوعی به صورت آموزش‌های تحت نظارت یاد گرفته شده و توسعه می‌یابد . اما هوش مصنوعی امروزه در همه جا ، از سیستم‌های خانگی گرفته تا تحقیقات دانشمندان استفاده می شود . نسل جدید هوش مصنوعی می تواند مانند یک نوزاد یا کودک دنیای اطراف خود را بشناسد و چیزهای مختلف را از طریق درک مستقیم فرا بگیرد.

این نسل قابل تشبیه به قدرت یادگیری انسان است که درک مستقیم از محیط دارد .

در حال حاضر یادگیری تحت نظارت و یادگیری تقویتی دو نوع یادگیری ماشین هستند که به کار گرفته می شود . یادگیری تحت نظارت روشی متداول است و از یادگیری تقویتی بیشتر در بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌شود.

هوش مصنوعی نسل جدید مانند انسان قدرت درک دارد
روش یادگیری جدیدی که در حال ایجاد است و نسل جدید هوش مصنوعی از آن بهره خواهد بود، “یادگیری پیشگویانه” است. این نوع یادگیری بدون نظارت است و نیازی به آموزش و دخالت میلیون‌ها نمونه انسانی ندارد.

یان لکان برای توضیح یادگیری پیشگویانه از مثال کودک استفاده کرد و گفت: اگر یک تصویر را به یک کودک نشان دهیم و تصویری دیگر از جلوی آن رد شود، کودک همچنان تصویر ثابت را تشخیص می‌دهد. هیچ‌کس این چیزها را به کودک آموزش نمی‌دهد بلکه کودک از طریق مشاهده و درک مستقیم فرا می‌گیرد.
دانشمندان هنوز به این فناوری نرسیده‌اند اما تحقیقاتشان در این راستا رو به پیشرفت است اما مرحله به مرحله در حال نزدیک شدن به این هدف هستند.

 

با دستیابی به یادگیری پیشگویانه مقدار زیادی زمان و پول که صرف فراهم آوردن پایگاه‌های داده می‌شد ذخیره خواهد شد. اگر یادگیری پیشگویانه به سر انجام برسد فقط کافی است هزاران ساعت ویدیو با موضوعات مختلف به هوش مصنوعی منتقل شود و هوش مصنوعی خود از جهان پیرامون خود درک پیدا خواهد کرد.
جفری هینتون مهندس گوگل و پیشگام در عرصه هوش مصنوعی می‌گوید: نسل آینده هوش مصنوعی درست مانند انسان دارای حس مشترک خواهد بود. روزی خواهد رسید که ربات‌ها به اندازه کافی بزرگ و پیچیده خواهند شد که توانایی فهم همه علوم دنیا را داشته باشند.


این مطلب را ارزیابی کنید

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 30
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 16
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 65
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
تلفن پاناسونیک
ویدیو پرژکتور پاناسونیک
دوربین مدار بسته پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی