خانه » فناوری » نرخ جدید خلافی طرح ترافیک سال۹۷

نرخ جدید خلافی طرح ترافیک سال۹۷

نرخ جدید خلافی طرح ترافیک سال97

نرخ خلافی طرح ترافیک 

بر اساس ماده ۱۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت عدم داشتن مجوز ورود به طرح ترافیک ویژه سال ۹۷ راننده هایی که وارد محدوده ی زوج و فرد و یا طرح ترافیک اصلی شوند و یا در این محدوده ها تردد کنند به وسیله ی سیستم هوشمند و دوربین ترافیکی جریمه خواهند شد. جریمه طرح ترافیک سال ۹۷ به ازای هر ساعت تردد در داخل طرح مبلغی معادل با ۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. 

لازم به ذکر است که بدانید ساعت طرح ترافیک در سال ۹۷، از روز شنبه تا چهار شنبه از ساعات ۶:۳۰ تا۱۹ و روز های پنج شنبه، جمعه و همچنین تعطیلات رسمی: بدون ممنوعیت می باشد همچنین ساعات طرح زوج و فرد از شنبه تا ۴ شنبه ممنوعیت تردد در ساعات ۶:۳۰ تا۱۹ می باشد و روز های پنج شنبه، جمعه و همچنین تعطیلات رسمی: بدون ممنوعیت می باشد. البته باید بدانید که در روزهای ماه مبارک رمضان طرح زوج و فرد در روزهای شنبه تا چهارشنبه ۱ ساعت کاهش می یابد. 

همانگونه که می دانید طرح زوج فرد به این صورت است که در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه، خودرو های دارای پلاک زوج و در روزهای یک شنبه و۳ شنبه خودروهای دارای پلاک فرد می توانند وارد محدوده مشخص شده شوند. 

گاهی اوقات پیش می آید که برخی از افراد با پلاک ها فرد نیاز دارند که روزهای زوج هم در خیابان با خودرو خود تردد کنند لذا می بایست مجوز ورود به طرح ترافیک روزانه را دریافت کنند. برای دریافت این مجوز شما می بایست به سامانه my.tehran.ir مراجعه کرده و اطلاعات شخص و خودرو خود را وارد کنید.لازم به ذکر است که بدانید هزینه تردد در محدوده طرح ترافیک در سال۱۳۹۷ برای خودروهای دارای سهمیه دستگاه های اجرایی و دولتی با عموم شهروندان که طرح را به صورت روزانه خریداری می کنند، برابر است و تنها طبق مصوبه شورای شهر برای سهمیه های معلولان، بیماران خاص، خبرنگاران، آژانس ها و وانت بارها تخفیف در نظر گرفته شده است. 

شما می بایست برای خرید مجوز طرح ترافیک روزانه گام های زیر را بپیمایید: 

 • ابتدا وارد سایت رسمی شهرداری تهران می شوید. (my.tehran.ir) 
 • در قسمت پایین سایت وارد بخش ثبت نام  شوید. 
 • نوع شخص حقیقی – حقوقی را انتخاب کنید. 
 • شماره ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید. 
 • نام کاربری و کلمه عبور را برای خود انتخاب کنید. 
 • بر روی دکمه  “ثبت درخواست”  کلیک کنید و شماره پیگیری خود را دریافت حتما نزد خود نگه دارید. 
 • پرداخت الکترونیکی را انتخاب کنید. 

تعرفه های جدید در بازه زمانی طرح ترافیک سال۹۷ 

اولین ورود و تردد در محدوده زمانی ۶:۳۰ تا ۱۰ صبح و آخرین خروج و تردد بعد از ساعت ۱۶ عصر با معاینه فنی برتر ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان و با معاینه فنی عادی ۳۶ هزار تومان محاسبه می شود. 

 

اولین ورود و تردد در محدوده زمانی ۶:۳۰ تا ۱۰ صبح و آخرین خروج و تردد قبل از ساعت ۱۶ عصر با معاینه فنی برتر ۱۹ هزار و ۲۰۰ تومان و با معاینه فنی عادی ۲۴ هزار تومان محاسبه می شود. 

 

اولین ورود و تردد از ۱۰ صبح به بعد و آخرین خروج و تردد قبل از ساعت ۱۶ عصر با معاینه فنی برتر ۱۳ هزار و ۴۴۰ تومان و با معاینه فنی عادی ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان محاسبه می شود. 

 

اولین ورود و تردد از ۱۰ صبح به بعد و آخرین خروج و تردد بعد از ساعت ۱۶ عصر با معاینه فنی برتر ۱۹ هزار و ۲۰۰ تومان و با معاینه فنی عادی ۲۴ هزار تومان محاسبه می شود. 

 

 


5 (100%) 2 رایs


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی