خانه » فناوری » معرفی شرکت هواوی

معرفی شرکت هواوی

یک شرکت چند ملیتی در زمینه شبکه های کامپیوتری و ارتباطات است.دفتر اصلی این شرکت در شهر شن زن چین قرار دارد.هوآوی بزرگترین شرکت ارائه کننده سرویس های ارتبتطی پس از پیشی گرفتن از اریکسون در ۲۰۱۲ در جهان است هیو ا وی بیش از ۱۴۰٫۰۰۰ کارمند در سراسر دنیا دارد که حدود ۴۶% در بخش تحقیق و توسعه فعالیت می کنند این شرکت حدود ۲۰ موسسه تحقیق و توسعه در کشور های چین،ایالات متحده،آلمان،سوئد،هند،روسیه،و ترکیه دارد و در سال ۲۰۱۱ در حدود ۳٫۷۴ میلیارد دلار در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرد.
در سال ۲۰۱۰ هیو ا وی سود ۳٫۷ میلیارد دلار را ثبت کرد.محصولات و خدماتش در ۱۴۰ کشور به کار گرفته شده و در حال حاضر ۴۵ شرکت از ۵۰ شرکت اپراتور مخابراتی بزرگ جهان از تجهیزات هو آوی استفاده می کنند.
در اکتبر ۲۰۱۱،وال استریت ژورنال در مقاله ای این شرکت را ارائه دهنده خدمات سانسور به دولت ایران معرفی کرده است.

نام شرکت

هواوی در لغت به زبان انگلیسی به معنای” پر زرق و برق”ویا “شکوه”نیز نامیده میشود.اما در زبان چینی رسمی به معنای “دستاورد”نیز یاد شده است.

تاریخچه

در طول سال ۱۹۸۰ دولت چین یک استراتژی چندگانه برای توسعه زیر ساخت های مخابراتی کشور داشت.در اواخر سال ۱۹۸۰ چندین گروه تحقیقاتی چینی در تلاش برای بدست آوردن توسعه و فناوری از طریق سرمایه گذاری با شرکت های خارجی بودند تا آنجا که سرانجام رن ژنگفی معاون و مدیر سابق ارتش آزادی بخش در سال ۱۹۸۷ یک شرکت مخابراتی در شنژن چین احداث کرد.او به جای تاکیه بر سرمایه گذاری مشترک با شرکت های خارجی برای تضمین انتقال تکنولوژی،با تحقیق و تکیه بر توسعه بومی تاسیس شرکت خود را کلید زد.در زمانی که ۱۰۰%تکنولوژی از راه دور چین از طریق واردات انجام میشد،رن ژنگفی به این موضوع امیدوار بود که بتواند یک شرکت مخابراتی چینی که قابلیت رقابت با رقبای خارجی را داشته باشد بسازد.

توسعه و خصوصی سازی

در طول چند سال اول این شرکت به طور عمده از فروش مجدد ارز شاخه خصوصی (PBX) سوئیچ از هنگ کنگ توانست زمینه توسعه را برای خود فراهم کند.در سال ۱۹۹۰ این شرکت با توسعه شغلی توانست حدود ۵۰۰ کارمند را جذب کند.

گسترش بین المللی

در سال ۱۹۹۷ ،هواوی اولین قرارداد بین المللی خود را در زمینه ارائه محصولات شبکه خط ثابت با کمپانی هنگ کنگی Hutchison Whampoa امضاء کرد بعد از آن در همان سال محصولات وایرلس مبتنی بر GSM را راه اندازی کرد و در نهایت برای ارائه CDMA و UMTS گسترش یافت.در سال ۱۹۹۹،این شرکت مرکز تحقیق و توسعه (R&D)را در راستای مشاوره مدیریتی و تحول قابل توجه مدیریتی و ساختار توسعه محصول قرار دادبست.در سال ۲۰۰۰ هواوی سرعت گسترش خود به بازار های جهانی افزایش داد که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار را بدست آورد و یک مرکز R&D را در استکهلم سوئد تاسیس کرد.در سال ۲۰۰۱ هو اوی چهار مرکز R&D در ایالات متحده تاسیس کرد،در سال ۲۰۰۴ هو اوی به گسترش بین الملل خود قرارداد ساخت شبکه نسل سوم اپراتور موبایل TELFORT هلند ادامه داد.این قرارداد بیش از ۲۵ ذمیلیون دلار ارزش داشت که اولین قرارداد با یک کمپانی اروپایی بود.در سال ۲۰۰۵،برای اولین بار سفارش های قرارداد بین المللی از فروش داخلی پیشی گرفت.هواوی یک توافق نامه چارچوب بین المللی را با ودافون امضاء کرد.

در ماه می ۲۰۰۸ هواوی و اپتوس مرکز نوآوری تلفن همراه را در سیدنی استرالیا گسترش دادند.در سال ۲۰۰۸،این شرکت اولین استقرار خود در فناوری HSPA/UMTS را در مقیاس بزرگ جهانی در امریکای شمالی برای ارائه نسل بعدی شبکه های وایرلس TELUS جدید و در بل کانادا با دسترسی سرعت بالای تلفن همراه ایجاد کرد.سال ۲۰۰۳ حجم قرارداد های این شرکت به رقم قابل تام ۸/۳ میلیارددلار رسیده بود که نسبت به سال پیش از آن ۴۲ در صد رشد داشته و بالغ بریک میلیارد دلار از این رقم،یعنی حدود ۲۷ درصد از این قراردادها مربوط به کشور های خارجی بوده است.نکته جالب این است که اگر میزان قراردادهای خارجی هواوی را در همین سال با سال پیش از آن مقایسه کنیم،معلوم می شود که در آمد های برون مرزی هواوی حدود ۹۰ درصد رشد داشته است.

پیش بینی مدیران هواوی این است که فروش برون مرزی این شرکت در سال میلادی جاری،همین میزان از رشد را در آن خود کرده و نزدیک به ۲ میلیارد دلار خواهد رسید.تکرار جهش تقریبا صددرصدی فروش خارجی هواوی پیغام معنی داری برای کارشناسان اقتصادی دارد و آن این که هواوی قصد تسخیر سریع بازارهای منطقه را دارد.حضور ۸ دفتر مرکزی بین المللی و ۵۰ دفتر نمایندگی هواوی در کشور های مختلف جهان موید این فرضیه است.یک نکته جالب دیگر در کسب و کار هواوی،نحوه مهره چینی مراکز R&D این شرکت در سراسر دنیاست که خبر از استراتژی بلندمدت این شرکت برای رویارویی با غول های صنعت فناوری اطلاعات در کشورهای صنعتی می دهد.
سرمایه گذاری و مشارکت
تمرکز اصلی شرکت هواوی ساخت تلفن همراه و ایجاد شبکه از طریق مشارکت بود.در ماه مارس سال ۲۰۰۳ شرکت هواوی طی یک سرمایه گذاری مشترک با شرکت ۳کام که یک شرکت آمریکایی در زمینه ارتباطات و شبکه بود،تمرکز خود را بر تحقیق و توسعه و تولید و فروش محصولات شبکه داده متمرکز کردند.این شرکت در سال ۲۰۰۶ به هوآوی واگذار شد.در سال ۲۰۰۶ سهام شرکت نوکیا زیمنس ۵۱% و هواوی ۴۹% بود و این برای هواوی معنای پیشرفت میداد.
محصولات تولیدی برای مصرف کنندگان
شرکت هواوی محصولات مصرفی متنوعی برای استفاده ی مصرف کنندگان نهایی)عموم مردم)شامل انواع مختلفی از مودم usb،مودم بیسیم،ماژول ها،set-top box،ترمینال های بیسیم گوشی تلفن همراه و محصولات ویدیویی را به بازار عرضه کرده است.آخرین محصولات این شرکت در حوزه تلفن همراه شامل:
Honor,Honor 3c play,G6,P6,P7,Ascend G630,Ascend Mate7,Honor 3X,Honor 4X,Honor Holly,Ascend G7 هستند.
هواوی در سال ۲۰۱۰،۱۲۰ میلیون دیوایس را به سراسر دنیا عرضه کرده است.از ۳۰ میلیون تلفن همراه که ۳٫۳ میلیون آن اسمارت فون بودند به بازارهای ژاپن،ایالات متحده و اروپا عرضه شدند.

حامی مالی

هواوی در لیگ بوندس لیگا حامی باشگاه بروسیا دورتموند است.در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۳ هواوی در ای لیگ استرالیا حامی مالی باشگاه فوتبال ولینگتون فونیکس است.

هواوی در ایران

از اوایل به وجود آمدن هواوی شرکت مخابرات ایران با این شرکت چینی همکاری های زیادی داشته و اکثر آنتن های BTS تلفن همراه در ایران از این شرکت خریداری شده است.شرکت مبین نت و ایرانسل ارائه دهنده اینترنت وایمکس مودم های خو را از این شرکت خریداری نموده و ارائه نموده است.هواوی با مشارکت شرکت مایکروتل از ابتدای سال ۲۰۱۲ اقدام به عرضه تلفم های هوشمند خود به بازار ایران نموده و با توجه به سطح کیفی تلفن های عرضه شده توانست با استقبال مصرف کنندگان در ایران همراه باشد البته داشتن پشتیبانی رسمی و خدمات سراسری در ایران توسط نماینده رسمی این شرکت))مایکروتل((می تواند یکی از مهمترین دلائل عرضه مناسب این برند باشد.ونکته مهمتری که تلفن های همراه هوآوی توانست با وجود رقبای سر سخت چون سامسونگ و نوکیاو…. در بازار ایران پا جای پای سایر برن های رقیب بگذارد کیفیت بالا وقیمت پایین محصولات این شرکت بود.


این مطلب را ارزیابی کنید

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 65
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 30
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 136
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
ویدیو پرژکتور پاناسونیک
تلفن پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی