خانه » فناوری » فایرفاکس سایت های هک شده را تشخیص می دهد

فایرفاکس سایت های هک شده را تشخیص می دهد

فایرفاکس یکی از مرورگرهای بسیار سریع محیط وب است که در حال حاضر بر روی یک ویژگی جدید کار می‌کند.

چندی قبل، نسخه‌ی کوانتوم فایرفاکس منتشر شد که چند قابلیت جدید کارآمد را به همراه داشته و البته در زمینه‌ی امنیتی هم پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. به نظر می رسد موزیلا قصد دارد قابلیت ‌های بیش‌تری به نسخه‌ی جدید مرورگر خود اضافه کند. به‌زودی این امکان برای این مرورگر طراحی می شود که، مرورگر به کاربران خود اعلام میکند وب‌‌سایتی که در حال بازدید از آن هستند قربانی هک بوده است یا خیر.

به‌ زودی قابلیت جدیدی به مرورگر فایرفاکس اضافه خواهد شد که می تواند سایت‌های هک شده را تشخیص دهد.

یکی از نگرانی های اصلی کاربران اینترنت در این روز ها امنیت و حفظ اطلاعات است و حالا فایرفاکس در آخرین آپدیت مرورگر خود، در این زمینه قدم برداشته است.

این شرکت با استفاده از داده‌های به دست آمده از طریق Have I been Pwned، در حال توسعه‌ی این قابلیت جدید خود است. مکانیزم کار به این صورت که این سایت رخنه‌های اطلاعاتی را دسته‌بندی می‌کند و به کاربران هشدار می‌دهد که آیا در معرض خطر هک شدن هستند یا نه. . این ویژگی در حال حاضر تنها با نسخه‌ی مخصوص توسعه‌دهندگان فایرفاکس کار می‌کند و کاربرانی که تمایل دارند آن را امتحان کنند می‌توانند با مراجعه به Github، آن را دریافت و به فایرفاکس اضافه کنند.

تروی هانت متخصص امنیت و مغز متفکر وی‌سایت Have I been Pwned در یک توییت اخبار این پروژه‌ی جدید را تایید کرد. و افزود: در مورد بازخورد مثبت کاربران که خیلی سریع هم انجام گرفت، شگفت‌زده شدم.

البته در حال حاضر این نکته‌ی مبهم که ویژگی مذکور فقط درمورد هک‌های جدید به کاربران اطلاع می‌دهد یا تمام موارد گذشته را هم اطلاع‌رسانی می‌کند، شفاف‌سازی نشده است.


4 (80%) 1 رای

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 30
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 16
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 65
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
تلفن پاناسونیک
تلفن سانترال پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی