خانه » فناوری » تلگرام با فناوری بلاک چین

تلگرام با فناوری بلاک چین

تلگرام با استفاده از فناوری بلاک چین

بلاک چین یا زنجیره بلاک ها نوعی تکنولوژی است که از امنیت فوق العاده بالایی بهره می برد. بلاک چین  با استفاده از رمزنگاری، مرتبط شده و امن است. هر بلوک به طور معمول دارای هش رمزنگاری از بلوک قبلی، نشانگر زمانی و داده های تراکنش است. زنجیره بلاکی معاملات آنلاین امن را سهولت می بخشد.

با ذخیره داده‌ ها در سراسر شبکه، زنجیره بلاکی ریسک ها و خطراتی را که هنگام ذخیره داده‌ ها به‌ صورت مرکزی نگه داشته می‌ شوند را از بین می برد.

برای اولین بار این فناوری در ارز های دیجیتالی به کار گرفته شد اما بلاک چین می تواند در کاربرد های وسیع و گسترده ای اعم از مالی و غیر مالی مورد استفاده قرار گیرد.

تلگرام با فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین در سال گذشته با ثبت رکورد ۱ میلیارد دلار، بیشترین سرمایه ‌گذاری روی یک فناوری نوظهور را به خود اختصاص داده است.

شاید خبر استفاده تلگرام از بلاک چین را شنیده باشید. بعد از خبر فیلترینگ تلگرام در برخی از کشور ها و از دست دادن کاربران زیاد در این مناطق، مدیر عامل تلگرام اعلام کرد با استفاده از فناوری بلاک چین، فیلترینگ تلگرام غیر ممکن خواهد شد. البته باید توجه داشت که هدف اصلی از استفاده بلاک چین، غیر قابل فیلتر کردن نیست. بر طبق نظر کارشناسان این تکنولوژی بیشتر به جهت به کار گرفتن ارز دیجیتال تلگرام مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

لازم به توضیح است که علاوه بر رفع فیلترینگ، فناوری بلاک چین امنیت سیستم را بالا برده و دسترسی به پیام های کاربران را غیر ممکن خواهد کرد.

تلگرام با فناوری بلاک چین

بر طبق اخبار منتشر شده  نام ارز رمزنگاری شده ‌ی تلگرام، گرام (Gram) خواهد بود و حتی امکان استفاده از آن را در سایر اپلیکیشن‌ های پیام‌ رسان نیز در دسترس خواهد کرد. همچنین یک کیف پول الکترونیکی بسیار کم حجم هم در کنار آن در اختیار کاربران قرار می گیرد.

هنوز نمی توان نظر قطعی در مورد کار آمد بودن بلاک چین روی عدم فیلترینگ اعلام کرد، باید صبر کرد تا نتیجه این فناوری را دید.


4 (80%) 2 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 34
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 16
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 65
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
ویدیو پرژکتور پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی