خانه » فناوری » امکان تشخیص ماهیت مواد بوسیله لمس آنها در صفحه نمایش موبایل

امکان تشخیص ماهیت مواد بوسیله لمس آنها در صفحه نمایش موبایل

امکان تشخیص ماهیت مواد بوسیله لمس : به گزارش رسیده حاکی از خبرنگاران، تنوس (Tanvas) می خواهد با استفاده از تکنولوژی جدیدی که در CES معرفی کرد، این حس تعامل را به هم نزدیک تر کند و حس وجود یک بافت خاص را بر روی صفحات نمایشی به کاربران القا نماید.

تکنولوژی صفحات نمایش لمسی با دستگاه های الکترونیکی تعامل دوباره ای را آغاز کرده اند، اما در حالی که سیستم های کنترلی دستگاه های الکترونیکی در طول سال های گذشته دقیق تر شده اند، صفحات نمایش لمسی پیشرفت آن چنانی نکردند.

در نسخه آزمایشی، با تعدادی از نرم افزارهای کاربردی آن را امتحان کردیم. یکی از نرم افزارها به شما این امکان را می دهد که در یک استخر مجازی که در کف آن سنگ ریزه وجود دارد، دست خود را بکشید. بازخورد لمسی انگشت شما با صفحه نمایش مانند امواج آب می شود و سنگ ریزه های موجود حس واقعی بودن را به کاربر وارد می کنند.

امکان تشخیص ماهیت مواد بوسیله لمس :

یکی دیگر از نرم افزارهای جالب مربوط به Bonobos می باشد، که شرکتی در زمینه مد و پوشاک است و از شرکای تجاری Tanvas به شمار می رود. برنامه این شرکت به شما دو جفت شلوار را نشان می دهد، که یکی از جنس کتان و دیگری از جنس مخمل است. شما می توانید با مالش صفحه نمایش جنس پارچه را احساس کنید.
Tanvas می گوید که بازخورد و کیفیت پاسخ دهی صفحات لمسی قدیمی وابسته به ارتعاشات است. در حالی که صفحات جدید این شرکت از پالس های الکترومغناطیسی برای ارسال پاسخ دقیق تر به نوک انگشتان استفاده می کنند.
چنین فناوری ایده ای کاملا جدید نیست، اما برنامه های کاربردی Tanvas احساس کارآمدی بیشتری به آن می دهند. تیم توسعه دهنده این محصول می گوید که برای ساخت آن به مدت ۱۰ سال در دانشگاه نورث وسترن تحقیقات به عمل آورده است.

این شرکت امیدوار است که در نمایشگاه CES بتواند شرکایی را جذب کند که مایل باشند از این فناوری در بخش هایی مانند بازی ها، برنامه های آموزشی و یا ایجاد یک حالت خاص برای بینایی استفاده کنند.ممکن است به دست آوردن چنین شرکایی برای Tanvas، به خصوص در زمینه سخت افزاری، بسیار مشکل باشد. اما دانستن این که چنین تکنولوژی وجود دارد که ممکن است در آینده ای نزدیک در تبلت ها و اسمارت فون ها هم مورد استفاده قرار گیرد، بسیار هیجان انگیز است.

 

امکان تشخیص ماهیت مواد بوسیله لمس آنها در صفحه نمایش موبایل


این مطلب را ارزیابی کنید

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 65
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 30
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 136
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
دوربین مدار بسته پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی