خانه » فناوری » درباره تاریخچه شرکت NEC چه میدانید؟

درباره تاریخچه شرکت NEC چه میدانید؟

درباره تاریخچه شرکت NEC چه میدانید؟

درباره تاریخچه شرکت NEC چه میدانید؟ : سال ۱۸۹۸ صنعت ژاپن شاهد تولد شرکتی ديگر در زمينه صنايع الکترونيکی، رايانه‎ای و ارتباطی بود که سال‎هاست با عرضه محصولات برتر دراين شاخه‎های صنعتی، شهره جهانی يافته و امروزه به عنوان يکی از بزرگ‎ترين توليدکنندگان پيشرو در ارايه تکنولوژی‎های پيشرفته مطرح است.ايواداره مهندسی ژاپنی بود که در سال ۱۸۸۶ برای کسب تجربيات عملی به نيويورک سفر کرد و در کنار يکی از شاگردان اديسون به نام چارلز بچلر در کارخانجات اديسون به فعاليت مشغول شد.

پس از بازگشت به ژاپن و کار به عنوان نماينده فروش تجهيزات تلفن در شرکت الکتريکي آمريکا که در ژاپن فعاليت داشت، ايواداره به همراه ژاپني ديگری به نام مائدا به عنوان بنيانگذاران اوليه، شرکتی تأسيس و آن را Nippon Electric Company نام نهادند. شرکت وسترن الکتريک آمريکا با شناسايي اين شرکت مستعد به سرمايه‎گذاری در آن پرداخت و يک سال بعد از تأسيس اوليه در ۱۸۹۸، فعاليت رسمی شرکت با ساختار جديد به عنوان اولين کمپانی ايجاد شده توسط سرمايه‎گذاری مشترک داخلی و خارجی از ۱۷ جولای سال ۱۸۹۹ آغاز شد که فعاليت اوليه آن به توليد تجهيزات تلفن و سوييچ‎های کنترلي اختصاص داشت.

تاریخچه شرکت NEC

NEC نام جديدی بود که در سال ۱۹۸۳ برای تلفظ آسان‎تر عنوان شرکت به بازار جهانی معرفی شد؛ اما هنوز هم در ژاپن نام کامل شرکت شناخته شده‎تر است. شرکت در حال حاضر در جمع اعضای گروه تجاری Sumitomo که سابقه تأسيس آن به قرن هفدهم باز مي‎گردد، جاي گرفته است. آرمان NEC نيل به همه پتانسيل‎های انسانی و درک متقابل در جامعه‎ای پيشرفته از طريق پيوند بين دانش رايانه و تکنولوژی‎های ارتباطی است.
شرکت NEC ژاپن در سال ۱۸۹۹ تاسیس شده و در حال حاضر این شرکت تبدیل به یک گروه معظم با بیش از صد هزار کارمند و درآمد سالانه بیش از ۳.۷ تریلیون ین شده است که گستره محصولات و خدمات آن صنایع مختلفی را در بر می گیرد.
بخشی از پورتفوی محصولات و خدمات NEC، بر ارائه تجهیزات و خدمات در حوزه مخابرات و ارتباطات متمرکز است، تا با بهره مندی ازاین فناوری، ایمنی و امنیت، بهره وری و برابری که برای زندگی مرفه تر برای مردم لازم است حاصل شود.

در همین راستا، این شرکت گستره وسیعی از تجهیزات لازم برای اجرای شبکه های مخابراتی و ارتباطی را با بالاترین کیفیت تولید می نماید، که شامل تجهیزات شبکه های نوری و رادیویی در فرکانس های مختلف می باشد.

این تجهیزات بیش از ۴۰ سال است که در صنایع مختلف کشورمان نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است، بالاخص در صنایع نفت و گاز که بخش قابل توجهی از رادیوهای پر ظرفیت نصب شده در آن از محصولات شرکت NEC است.
همچنین محصولات نوری این شرکت مانند node-V و node-U نیز در شبکه مختلف صنعتی کشور، از قبیل نفت و گاز، راه آهن، برق و مجتمع های معدنی بصورت گسترده مورد بهره برداری قرار گرفته است. این شرکت همچنین دارای گستره وسیعی از سایر محصولات مخابراتی و ارتباطاتی مانند مگا دیتا سرورها، SDNها، کلودها و راه حل های مبتنی بر IOT می باشد.


این مطلب را ارزیابی کنید

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 40
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 18
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 83
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
تلفن سانترال پاناسونیک
تلفن سانترال پاناسونیک
ویدیو پرژکتور پاناسونیک
تلفن پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی