خانه » فناوری » اینترنت ۵G چیست؟

اینترنت ۵G چیست؟

نسل پنجم اینترنت پر سرعت

در حال حاظر ما اواسط انقلابی هستیم که اینترنت نسل چهارم به راه انداخته است و  هنوز خیلی از عمر اینترنت نسل چهارم نگذشته است که آوای اینترنت نسل پنجم به گوش جهانیان می رسد.

اینترنت نسل چهارم و در واقع اینترنی که الان به آن دسترسی داریم سرعتی معادل به ۱۵۰ مگ بر ثانیه در اختیار ما قرار داده است حال این سوال پیش می آید که با وجود اینچنین سرعتی که در اختیار داریم چه نیازی به اینترنت نسل پنجم داریم؟ آیا برای استفاده از اینترنت نسل پنجم نیاز به یک گوشی جدید با قابلیت های جدید داریم؟

وقتی بحث علومی همانند اینترنت اشیا و یا خانه های هوشمند به وسط می آید، باید پاسخ بدهیم که بله، برای اینچنین مسائلی می بایست به سوی نسل بعدی اینترنت ها و یا همان نسل پنج آن برویم. در برخی از شهرها همانند لندن اینترن ( ۴G+EE )  ارئه شده که سرعت اینترنت تلفن های همراه و یا همان موبایل را به چیزی معادل با ۳۰۰ مگ بر ثانیه افزایش داده است.

اینترنت 5G چیست؟

اینترنت ۵G چیست؟

اینترنت ۵G نسل پنج اینترنت همراه می باشد که قرار است پس از نسل چهارم اینترنت همراه عرضه شود. لازم به ذکر است که بدانید سرعت اتصال این اینترنت به سرور به طور غیر قابل باروری بالا است. و از فرکانس های بالاتری نسبت به نسل فعلی استفاده می کند. این نوع از اینترنت، نسبت به دیگر اینترنت ها دارای محدودیت های کمتری می باشد و برای مسائلی از قبیل اینترنت اشیاء بسیار مفید می تواند باشد.

یکی از مسائلی که باعث برتری نسل پنجم اینترنت بر نسل چهارم آن می باشد، به غیر از سرعت آن ها بحث تاخیر آن می باشد. فرض کنید یک Gamer که به صورت آنلاین بازی های بین المللی را انجام می دهد، اگر سیستم اینترنت آن دارای تاخیر باشد با چه مشکلاتی مواجه می شود. “ظرفیت” یا Capacity نیز یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم است. با هوشمند شدن بیشتر اشیا و ابزارهای الکتریکی، تکنولوژی “اینترنت اشیا” نیز روز به روز از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود.


5 (100%) 1 رای

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 65
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 30
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 136
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
تلفن پاناسونیک
دوربین مدار بسته پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی