خانه » فکس » ارسال فکس از طریق شبکه

ارسال فکس از طریق شبکه

ارسال فکس از طریق شبکه

فکس یک دستگاه برای انتقال گرافیک یا متن از طریق خطوط تلفن است. به عبارت دیگر یک دستگاه فکس دستگاهی است که برای ارسال اسناد به صورت الکترونیکی از یک شبکه تلفن استفاده می کند. دستگاه های فکس برای انتقال اسناد بین مکان ها استفاده می شوند. با این حال، هنوز هم استفاده شخصی از طریق انتقال فکس وجود دارد، به خصوص نسل هایی که با آنها بزرگ شده اند.

ایده دستگاه های فکس سال ۱۸۴۲ برای اولین بار مطرح شد، زمانی که الکساندر باین دستگاهی را که قادر به دریافت سیگنال از سیم تلگراف بود و آن را به تصاویر بر روی کاغذ انتقال می داد، اختراع کرد.

اسنادی که ارسال می شوند “فکس” نامیده می شود و این امکان می تواند بین دو دستگاه فکس یا بین دستگاه فکس و رایانه یا سرویس فکس آنلاین که مجهز به قابلیت ارسال و دریافت فکس است، صورت گیرد.

ارسال فکس از طریق شبکه

اسناد اصلی با یک دستگاه فکس اسکن می شود که محتویات (متن یا تصاویر) را به یک تصویر گرافیکی ثابت تبدیل می کند و آن را تبدیل به bitmap می کند. در این فرم دیجیتال، اطلاعات به عنوان سیگنال های الکتریکی از طریق سیستم تلفن منتقل می شود. دستگاه فکس دریافتی تصویر کد شده را دریافت می کند و یک کپی کاغذ از سند را چاپ می کند.

با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از دستگاه های فکس در حال حاضر بخشی از یک واحد چند منظوره بزرگتر هستند و حتی می توان از طریق ایمیل یا IP (اینترنت) فکس را ارسال و دریافت کرد و این امکان دیگر فقط محدود به خطوط تلفن نیست. همچنین، بسیاری از عملکرد های فکس در حال حاضر از طریق سرویس فکس آنلاین یا فکس سرور که سیستم هایی مبتنی بر اینترنت است که انتقال فکس را تسهیل می کنند، اما کاربر نهایی برای دریافت، نیاز به حفظ سخت افزار دارد.

دستگاه فکس امروزه اغلب بخشی از یک دستگاه چند منظوره است که دارای قابلیت های دیگری نظیر چاپ، اسکن و ویژگی های کپی است.


5 (100%) 2 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

دستگاه های فکس حرارتی پاناسونیک یا کاربنی پاناسون...
تعداد بازدید: 21
دستگاه های فکس  از زمان عرضه آن یکی از  ابزارهای مهم  جهت ارسال و دریافت اسناد و مدارک و نامه های اداری  بوده که با استفاده از خط تلفن کار م...
بررسی فکس پاناسونیک مدل KX-MB2168...
تعداد بازدید: 4
فکس پاناسونیک مدل KX-MB2168 فکس پاناسونیک مدل KX-MB2168 یکی از بهترین و کار آمد ترین مدل های فکس این برند برای استفاده های اداری است. تکنول...
انواع دستگاه فکس پاناسونیک
تعداد بازدید: 21
دستگاه فکس پاناسونیک به طور کلی سه نوع فکس در بازار جهانی موجود است که هر کدام تکنولوژی چاپ متفاوتی از هم دارد. در این مطلب قصد داریم نحوه ...


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی